Katalog usług

Maszyny specjalne

 

Rosnące wymagania dotyczące liczby wariantów komponentów i konieczność szybkiej reakcji na wymagania klientów sprawiają, że użycie maszyn specjalnych w procesie produkcji staje się obecnie koniecznością.

Maszyny specjalne umożliwiają produkcję wielu wariantów produktu za pomocą jednego uniwersalnego urządzenia, zapewniając jednocześnie wysoką jakość i powtarzalność przy produkcji seryjnej.

 

Przyrządy montażowe 

Stoły montażowe i przyrządy montażowe ułatwiają montaż zderzaków oraz ich pełne uzbrojenie na linii produkcyjnej.

Możliwość regulacji stołów i urządzeń pozwala zapewnić ergonomiczną pozycję w czasie wciskania lub przykręcania elementów składowych zderzaka. Łoże odwzorowujące formę zderzaka zapewnia właściwe podparcie zderzaka i zabezpiecza przed jego uszkodzeniem. Zintegrowane w przyrządach rolki umożliwiają przesuwanie, a tym samym ułatwiają aranżację linii montażowych. Aby zapewnić ergonomię pracy, wszystkie łączniki i elementy mogą być położone na piłkach i zintegrowanych w stanowisku uchwytach.

 

Sprawdzian Funkcjonalny –
Multisprawdzian

 

Do sprawdzania poprawności jakości wykonania i montażu skomplikowanych elementów pojazdu (np. kompletnego zderzaka) potrzebne są sprawdziany funkcjonalne. Przyrządy te umożliwiają zamocowanie zderzaka tak jak w pojeździe, a następnie kontrolę „optyczną” oraz pomiary prawidłowości wykonania.
W przyrządach stosowane są wkładki symulujące elementy pojazdu (lampę, reflektory, rury wydechowe), pozwalające na ocenę szerokości szczelin, krzywizn i innych właściwości wpływających na estetykę wykonania. Wykonane z dokładnością do setnych części milimetra pozwalają zapewnić wysokiej jakości produkt końcowy.

 

Sprawdziany

 

Do kontroli odchyłek kształtu i wymiarów gotowych części stosuje się sprawdziany, na których pozycjonowana jest część i są wykonywane pomiary. Pomiary mogą być dokonywane za pomocą maszyny pomiarowej lub czujników zegarowych. Części są ustawione i zamontowane zgodnie z pozycją w pojeździe.

image-slider-with-thumbnail1.jpeg
image-slider-with-thumbnail2.jpeg
image-slider-with-thumbnail3.jpeg
image-slider-with-thumbnail4.jpeg
image-slider-with-thumbnail5.jpeg
image-slider-with-thumbnail6.jpeg
previous arrow
next arrow
image-slider-with-thumbnail1.jpeg
image-slider-with-thumbnail2.jpeg
image-slider-with-thumbnail3.jpeg
image-slider-with-thumbnail4.jpeg
image-slider-with-thumbnail5.jpeg
image-slider-with-thumbnail6.jpeg
previous arrow
next arrow

Firma

Katalog usług

Kontakt